۱۴۳۰ افراد سالخورده در کشور زیاد می‌شوند

سیداحسان قاضی‌زاده هاشمی، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اخیرا شاهد تصویب نهایی قانون «حمایت از خانواده و جوانی جمعیت» از طرف شورای نگهبان بودیم.

جدای از این مسئله، به اعتقاد من دولت در چنین موضوعی پیشران است و موضوع کاهش جمعیت نیز نیازمند گفت‌وگو در عرصه جامعه است تا افقی درست از جامعه ایران را به‌دست آوریم.

وی تشریح کرد: اکنون سطح علم و تحصیلات بالاتر رفته است و بسیاری از افراد، آن زمانی را که می‌توانند مشغول فرزندآوری باشند را صرف تحصیل می‌کنند.

نکته اصلی اینجا‌ست که در سال‌۱۴۳۰ افراد سالخورده در کشور زیاد می‌شوند و آیا کسانی هستند که از آنها مراقبت کنند؟

آیا تخت‌های بیمارستانی و تجهیزات به اندازه کافی وجود خواهد داشت؟

مسائلی مانند هزینه بازنشستگی چطور؟ هم‌اکنون هم صندوق بازنشستگی ورشکست شده است!

قاضی‌زاده هاشمی اضافه کرد: نیروی کار در کشورهای توسعه‌یافته، مهاجران هستند و مهاجران می‌توانند ارزش و فرهنگ یک کشور را تغییر دهند. البته در حال حاضر ما جزو کشورهای مهاجرفرست هستیم.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در پایان تصریح کرد: باید در کشور مولفه‌های امید را تقویت کنیم اما برای رشد متناسب جمعیت، موضوعات فرهنگی و اقناعی بسیار مهم هستند.

در واقع امید یعنی امری را عینی کنیم و مشاهده می‌کنیم که چگونه رسانه‌های غربی ناامیدی و سیاه‌نمایی را به جامعه ما تزریق می‌کنند.

ما دوران سختی را پشت‌سر گذاشته‌ایم برای مثال دهه ۱۳۶۰ که سختی‌های بسیاری بود اما امید داشتیم و من اصلی‌ترین مولفه آن را بحث فرهنگ می‌دانم.

برگرفته از سایت جامعه اسلامی حامیان کشاورزی ایران                 


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.شماره موبایل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا