افشای زد و بند «تراریخته»‌ی ترامپ اسلایدر صفحه اول - سایت حکیم دکتر روازاده پدر طب ایرانی اسلامی |
آخرین خبرها
خانه / اخبار / افشای زد و بند «تراریخته»‌ی ترامپ
افشای زد و بند «تراریخته»‌ی ترامپ

افشای زد و بند «تراریخته»‌ی ترامپ

جریان آزاد اطلاعات و افزایش آگاهی مردم جهان بلای جان دولتهای فاسد شده و هر روز خبر جدیدی از پنهان‌کاری و فساد کمپانیهای بزرگ مافیایی افشا می‌شود.

روز گذشته خبری دیگر از فساد در ساختار دولت آمریکا منتشر شد که اعتراضات گسترده‌ای را در آمریکا در پی داشت. در حالی که  مردم آمریکا روی مذاکرات مشترک در خلال کنفرانس مطبوعاتی ترامپ و پوتین متمرکز شده بودند، فردی بنام «اسکات هاچینز» بدون سر و صدا به‌عنوان مسئول بودجه وزارت کشاورزی آمریکا معرفی شد.

هاچینز بیش از ۳۰ سال در کمپانی عظیم شیمیایی «داو کمیکال» Dow Chemical – سم‌ساز و تولیدکننده تراریخت – مسئولیت داشته است. دولت ترامپ قصد دارد با اختصاص این پست مهمِ وزارت کشاورزی، به یک مدیر ارشد این کمپانی شیمیایی، این وزارت را تحت کنترل مافیای سموم و محصولات تراریخت درآورد؛ در پی این انتصاب، بودجه پژوهشی ۲٫۹ میلیارد دلاری وزارت کشاورزی تحت کنترل این فرد خواهد بود.

بر همین اساس کمپانی شیمیایی و سموم افت‌کش و تراریخت «داو»، به کمیته افتتاحیه ریاست جمهوری دونالد ترامپ، کمک مالی یک میلیون دلاری کرده که بازده ناخوشایندی داشته است. ناظران معتقدند انتصاب اخیر متأثر از این کمک مالی بوده است. هاچینز سومین عنصر اساسی کمپانی «داو» است که در بخشهای مهم و کلیدی وزارت کشاورزی دولت ترامپ به‌کار گماشته شده است. قبل از او «کن الیلی» به سمت مسئول امور خدمات کشاورزی خارجی وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا و «تد مک‌کیینی» به‌عنوان معاون وزیر تجارت و کشاورزی خارجی ایالات متحده منصوب شدند.

نفوذ و تغییر سیاستها به نفع کمپانیهای تجاری آمریکایی از مهمترین نگرانیهای متخصصان این بخش است. در یک مورد در سال ۲۰۱۷، وقتی سازمان محیط‌زیست آمریکا برای ممنوعیت یک نوع آفت‌کش و همچنین یک حشره‌کش به نام «کلرپیریفوس» – ساخت کمپانی داو – را که سبب آسیب مغزی در کودکان می‌شد تصمیم‌هایی اتخاذ کرده بود، ولی پس از برگزاری یک جلسه مخفیانه بین «اندرو لیوریز» – مدیر عامل شرکت داو – با اسکات پراتیت – رئیس سابق سازمان محیط‌زیست آمریکا – این ممنوعیت متوقف شد. در مورد دیگری در ماه ژوئن ۲۰۱۷ نیز وزارت دادگستری آمریکا یک مدیر برجسته داو را با  فردی از کمپانی رقیب او یعنی کمپانی «دوپون» تأیید کرد.

گفتنی است اسکات هاچینز مسئول بخش بذرها و سموم آفت‌کش در دو کمپانی عظیم «داو» و «دوپون»  بوده است.

کدمطلب:A97082005

خط مشی احیای سلامت در بازنشر مطالب مندرج در دیگر منابع 

افشای زد و بند «تراریخته»‌ی ترامپ

نظر دهید

تذکر مهم در خصوص درج نظرات:
- حتما نظری مرتبط با موضوع این مطلب درج نمایید. به مطالب غیر مرتبط ترتیب اثر داده نخواهد شد.
- بعد از تایید مدیریت سایت نظر شما، برای عموم قابل نمایش خواهد بود و فقط متن پیام و نام شما، برای عموم نمایش داده می شود **شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد** و محرمانه باقی خواهد ماند.
- برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.
- به نظراتی که شماره همراه کاربر درج شده است با اولویت بالاتر رسیدگی می گردد.
- از درج سوال پزشکی غیر عمومی در بخش نظرات جداً خودداری فرمایید چرا که به این پرسشها پاسخ داده نمی شود.

برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.شماره موبایل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

لطفا جای خالی را با مقدار مناسب پر کنید.حاصل همواره عددی مثبت است. *