آیا می دانید عرق خونساز ( آب آهن تاب) که توسط حکمای ایرانی جهت رفع کمبود آهن توصیه شده است چه خواص منحصر به فردی دارد؟ - سایت حکیم دکتر روازاده |
آخرین خبرها
خانه / آیا میدانید که ... / آیا می دانید عرق خونساز ( آب آهن تاب) که توسط حکمای ایرانی جهت رفع کمبود آهن توصیه شده است چه خواص منحصر به فردی دارد؟
آیا می دانید عرق خونساز ( آب آهن تاب) که توسط حکمای ایرانی جهت رفع کمبود آهن توصیه شده است چه خواص منحصر به فردی دارد؟
عرق خونساز ( آب آهن تاب)

آیا می دانید عرق خونساز ( آب آهن تاب) که توسط حکمای ایرانی جهت رفع کمبود آهن توصیه شده است چه خواص منحصر به فردی دارد؟

آهن عنصر فلزی است که بشر از دیرباز با آن آشنا بوده و از چندین هزار سال پیش از آن استفاده می کرده است. اثراتی از کوره های آهن در چهار هزار سال پیش نشان می دهد که این فلز سودمند تا چه اندازه مورد توجه و استفاده بوده است. آهن خالص فلز است، اما به ندرت در این شکل روی سطح زمین یافت می‌شود زیرا در حضور اکسیژن و رطوبت به آسانی اکسیده می‌شود. به منظور به دست آوردن فلز آهن، اکسیژن باید از سنگ معدن‌های طبیعی توسط کاهش شیمیایی حذف شود – به طور عمده از سنگ آهن از سنگ Fe2O3 توسط کربن در درجه حرارت بالاست آهن دارای سطوح صاف و نقره‌ای براق مایل به رنگ خاکستری‌ می باشد اما وقتی با اکسیژن هوا ترکیب می‌شود به رنگ قرمز- قهوه‌ای در می‌آید که به آنها اکسید آهن یا زنگ آهن می گویند. مقادیر خاصی از آهن و کربن، تولید فولاد می‌کند که می‌تواند ۱۰۰۰ بار سخت تر از آهن خالص باشد. نام لاتین آهن Iron و نماد شیمی آن Fe می باشد. عدد اتمی آهن همان عدد ابجد آن و برابر ۲۶ می باشد. آهن در جدول تناوبی عناصر در گروه هشت و دوره چهارم قرار دارد.دمای ذوب آهن ۱,۵۳۸ °C می باشد. آهن و آلیاژهای آن از رایج‌ترین فلزات و رایج‌ترین مواد فرومغناطیسی در کاربردهای روزمره هستند. آهن (آهن Fe+2، یون فروس) عنصر ردیابی لازمی‌ست که تقریبا تمام موجودات زنده از آن استفاده می‌کنند. آهن ششمین عنصر از لحاظ فراوانی در جهان است. در حالی که آهن حدود ۵% از پوسته زمین را تشکیل می‌دهد، اعتقاد بر این است که هسته زمین در حد زیادی از یک آلیاژ آهن-نیکل تشکیل شده‌است که ۳۵% جرم کل زمین را تشکیل می‌دهد، بنابر این آهن فراوانترین عنصر روی زمین است ولی در پوسته زمین چهارمین عنصر از لحاظ فراوانی می‌باشد. بیشتر آهن پوسته به شکل ترکیبی با اکسیژن به صورت سنگ‌های معدنی اکسید آهن مثل هماتیت و مگنتیت یافت می‌شود.

آهن نقش بسیار مهمی در بدن موجودات زنده دارد. پروتئینها و آنزیمهای حاوی آهن در همه ارگانیسم ها از موجودات آغازین تا انسان وجود دارند. همیشه کلاسترهای آهن-سولفور در آنزیمهایی مانند نیتروژناز وجود دارد. آهن به صورت ملکول Heme در چندین پروتئین مانند هموگلوبین، سیتوکروم و کاتالاز ایفای نقش می کند. بطور مثال آهن در هموگلوبین و در داخل گلبولهای قرمز خون، اکسیژن را از ریه ها با تمام سلولهای بدن منتقل می نماید.

مهمترین منبع آهن خوراکی برای انسان، گوشت قرمز است که به خوبی توسط بدن جذب می شود. آهن به مقدار کمترو جذب ناچیزتر در گیاهان مورد تغذیه انسان نیز یافت می شود.

خواص منحصربفرد آهن موجود در عرق خونساز:

۱-آهن موجود در عرق خونساز طبیعی ترین نوع آهن موجود در طبیعت (اکسید آهن) است.

۲- با توجه به شیوه خاص تهیه آن، بیشتر آهن موجود در آن به صورت یون محلول در آب است که در مقایسه با داروهای شیمیایی آهن، دارای جذب بالا و بدون هرگونه عارضه می باشد (تمامی داروهای آهن میتوانند دارای عوارض جانبی مانند اسهال، یبوست، تهوع، درد در ناحیه معده و برخی عفونت های روده ای و سیاه شدن دندانها باشند).

۳- آهن در طب سنتی دارای طبیعت گرم و خشک است، بنابراین توام شدن آن با آب که مصلح آن است، از بروز هرگونه اثرات ناخواسته در بدن جلوگیری می کند؛ این در حالی است که آهن موجود در قرص ها معمولا در ترکیب با عناصری مانند گوگرد، کلر، پیروفسفات و غیره می باشد. تمامی عناصر ذکر شده، خود دارای طبیعت گرم و خشک می باشند و توام شدن آهن با آنها می تواند به دلیل گرمی زیاد به بدن بخصوص به کبد آسیب جدی وارد کند.

۴- باتوجه به ماهیت محلول عرق خونساز امکان مسمومیت ناشی از مصرف زیاد آن وجود ندارد.

۵- به دلیل آنکه عرق خونساز از آب چشمه و در دیگ های مس آماده می شود؛ علاوه بر آهن، مس و قلع نیز در آب بدون کلر به بدن شما منفعت می رساند.

۶- آخرین و شاید مهمترین ویژگی آهن موجود در عرق خونساز خاصیت مغناطیسی (Ferrimagnetic) آهن موجود درآن است که در هیچیک از انواع قرصهای آهن این خصوصیت وجود ندارد و شاید در سالیان آینده علم بتواند به اهمیت این نوع آهن از لحاظ جنبه های بیوفیزیکی دست پیدا کند.

 موسسه پژوهشی درمانی احیای طب جامع ایرانیان

 

۷ نظر

  1. سلام
    آقای دکترممنون ازراهنماییهای دلسوزانه تون

  2. در به دنیا آمدن فرزندم هم طب سنتی میرفتم هم متخصص دکتر های متخصص فقط به صورت متناوب در ویزیت ها مینوشتن اسید فولیک و قرص آهن و ویتامین ها و به شدت از نخوردن آن ما رو میترساندن اما خانم بنده فقط از دستورات طب سنتی استفاده کرد و آب آهن رو تهیه کردیم و دیگر دستورات و خدا رو شکر فرزندم سالم به دنیا آمد و الان ۵ سالشه

  3. من این عرق رو پیدا کردم و مصرف میکنم.
    خیلی ممنون از اطلاعات مفیدی که در اختیار ما میگذارید.

  4. سلام.میخوام بدونم که این عرق خونساز رو از کجا میتونم پیدا کنم و آیا میشه به بچه ۱ساله داد و اگر میشه چقد باید به بچم در روز بدم از این عرق خونساز.ممنون میشم

  5. سلام نحوه مصرف عرق آهن خون ساز غلیظ شده بی زحمت بفرمایید؟

نظر دهید

تذکر مهم در خصوص درج نظرات:
- حتما نظری مرتبط با موضوع این مطلب درج نمایید. به مطالب غیر مرتبط ترتیب اثر داده نخواهد شد.
- بعد از تایید مدیریت سایت نظر شما، برای عموم قابل نمایش خواهد بود و فقط متن پیام و نام شما، برای عموم نمایش داده می شود **شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد** و محرمانه باقی خواهد ماند.
- برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.
- به نظراتی که شماره همراه کاربر درج شده است با اولویت بالاتر رسیدگی می گردد.
- از درج سوال پزشکی غیر عمومی در بخش نظرات جداً خودداری فرمایید چرا که به این پرسشها پاسخ داده نمی شود.

برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.شماره موبایل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

لطفا جای خالی را با مقدار مناسب پر کنید.حاصل همواره عددی مثبت است. *