رژیم غذایی ناراحتی معده و اثنی عشر

به مدت حداقل دو هفته، رژیم غذایی زیر را رعایت کنید. می توانید غذاهای زیر را انتخاب کنید و در طول این دو هفته مصرف کنید:
–    گوشت مصرفی شما می بایست گوشت گوسفند جوان باشد که با سیخ و یا داخل فر کباب گردد و مقداری سماق به آن اضافه شود، همین طور می توانید مقداری گوشت مذکور را بدون ادویه آب پز کرده ولی آب آن مصرف نگردد، لازم به توضیح است گوشت مصرفی شما می باید گوسفند و حتماً باید جوان باشد. (زیرا گوشت گوسفند پیر مشکل معده را بیشتر خواهد کرد)
–    برنج مصرفی باید مرغوب باشد و قبل از طبخ کاملاً شسته شود و لعاب آن خارج گردد و سپس به صورت آبکش شده و بدون روغن پخته شود.
–    میوه مصرفی سیب و به رسیده که با آب جوش پخته شده است می باشد، سبزی خوردن شامل نعناع، پونه، مرزه و ریحان می باشد که می توان با غذا مصرف گردد و در ضمن زیتون هم می توان با غذا مصرف کرد، مربای هویج، مربای به و عسل را نیز می توان به عنوان صبحانه در نظر گرفت. مصرف زرده تخم مرغ به صورت نیم بند (عسلی) پخته شده باشد بلامانع است و نان مصرفی نان سنگک برشته و مغز پخته شده و کنجد دار می باشد. مصرف دم نوشهای طبیعی مورد تایید به همراه عسل، توت خشک و مویز مفید است. به همراه غذا و حداقل تا یک ساعت بعد از غذا، آب و ماست و سالاد مصرف نشود.
–    مصرف ماست شیرین و کم چربی یک پیاله به همراه مقداری پودر آویشن و نعناع به عنوان میان وعده اشکالی ندارد.
–    حریره بادام نیز مفید است.

بیشتر بخوانید:  نکته های شنیدنی: ورم معده

–    دقت گردد غذاهای مصرفی هیچ گونه ادویه جاتی نداشته باشد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.شماره موبایل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

لطفا جای خالی را با مقدار مناسب پر کنید.حاصل همواره عددی مثبت است. *

دکمه بازگشت به بالا
بستن