آخرین خبرها
خانه / اخبار / توقیف سه خط تولید آبلیمو و ارجاع پرونده ۵۱ واحد متخلف به مراجع قضایی
توقیف سه خط تولید آبلیمو و ارجاع پرونده ۵۱ واحد متخلف به مراجع قضایی
تولید آبلیموی تقلبی

توقیف سه خط تولید آبلیمو و ارجاع پرونده ۵۱ واحد متخلف به مراجع قضایی

مدیر کل نظارت و ارزیابی فرآورده‌های خوراکی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو از توقیف سه خط تولید آبلیمو و ارجاع پرونده ۵۱ واحد متخلف به مراجع قضایی خبر داد.

هدایت حسینی، مدیر کل نظارت و ارزیابی فرآورده‌های خوراکی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو اظهار کرد: برنامه ارتقای سلامت و کیفیت آبلیمو به‌دلیل وجود گزارشات فنی از دانشگاه‌های علوم پزشکی و ارزیابی محصولات سطح عرضه از سال گذشته به‌صورت یک برنامه مصوب از سال گذشته در اداره کل نظارت و ارزیابی فرآورده‌های غذایی و بهداشتی در دستور کار قرار دارد.

مدیر کل نظارت و ارزیابی فرآورده‌های خوراکی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو گفت: در طی این برنامه کنترل مستمر واحدهای تولید کننده آبلیمو و محصول آبلیمو در سطح عرضه انجام گرفته است.

حسینی اظهار داشت: به‌منظور اطمینان از سلامت و کیفیت آبلیمو در نخستین قدم ضوابط صدور پروانه‌های بهداشتی ساخت سازمان غذا و دارو مورد بازنگری قرار گرفت و با توجه به آنکه استفاده از روش‌های تولید قراردادی و نام‌های تجاری متعدد سبب بروز تقلبات و تخلفات در این صنعت شده بود محدودیت‌ها از این جهت با همکاری انجمن صنفی مربوطه در نظر گرفته شد.

وی افزود: در ادامه کنترل مستمر و نمونه برداری‌های متعدد از سال گذشته از سطح عرضه به‌عمل آمد که بر اساس نتایج آزمایشات به‌عمل آمده با محصولات و واحدهای تولیدی مختلف برخورد شدیدی نشده است و در حال حاضر برای اجرای این برنامه؛ ۳ خط تولید آبلیمو در کشور به‌دلیل تخلفات متعدد توقیف و از تولید محصول ممانعت شده است.

مدیر کل نظارت و ارزیابی فرآورده‌های خوراکی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو  در پایان عنوان کرد: در تعداد ۵۱ محصول آبلیمو با نام‌های تجاری متفاوت موارد عدم انطباق با ضوابط فنی و بهداشتی سازمان غذا و دارو اثبات شده است که از طریق دانشگاه‌های علوم پزشکی ناظر به این واحدهای تولیدی پرونده تخلفات به مراجع قضایی ارجاع شده است.

حسینی خاطرنشان کرد: در عین حال تعدادی از واحدهای تولید کننده آبلیمو محصولات بسیار با کیفیت و سالم تولید می‌کنند که مصرف آنها مورد تائید سازمان غذا و دارو است که به‌دلیل کیفیت بالا حتی الامکان اعطای نشان ایمنی و سلامت به‌عنوان یکی از نشان‌های عالی حوزه سلامت به آنها وجود دارد.

 

یک نظر

  1. خیلی ممنون از سایت و کانال خوبی که دارین من خیلی چیزا از شما یاد گرفتم خدا خیرتون بده این شاالله.

نظر دهید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

لطفا جای خالی را با مقدار مناسب پر کنید. *