توقیف سه خط تولید آبلیمو و ارجاع پرونده 51 واحد متخلف به مراجع قضایی - سایت حکیم دکتر روازاده |
آخرین خبرها
خانه / اخبار / توقیف سه خط تولید آبلیمو و ارجاع پرونده ۵۱ واحد متخلف به مراجع قضایی
توقیف سه خط تولید آبلیمو و ارجاع پرونده ۵۱ واحد متخلف به مراجع قضایی
تولید آبلیموی تقلبی

توقیف سه خط تولید آبلیمو و ارجاع پرونده ۵۱ واحد متخلف به مراجع قضایی

مدیر کل نظارت و ارزیابی فرآورده‌های خوراکی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو از توقیف سه خط تولید آبلیمو و ارجاع پرونده ۵۱ واحد متخلف به مراجع قضایی خبر داد.

هدایت حسینی، مدیر کل نظارت و ارزیابی فرآورده‌های خوراکی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو اظهار کرد: برنامه ارتقای سلامت و کیفیت آبلیمو به‌دلیل وجود گزارشات فنی از دانشگاه‌های علوم پزشکی و ارزیابی محصولات سطح عرضه از سال گذشته به‌صورت یک برنامه مصوب از سال گذشته در اداره کل نظارت و ارزیابی فرآورده‌های غذایی و بهداشتی در دستور کار قرار دارد.

مدیر کل نظارت و ارزیابی فرآورده‌های خوراکی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو گفت: در طی این برنامه کنترل مستمر واحدهای تولید کننده آبلیمو و محصول آبلیمو در سطح عرضه انجام گرفته است.

حسینی اظهار داشت: به‌منظور اطمینان از سلامت و کیفیت آبلیمو در نخستین قدم ضوابط صدور پروانه‌های بهداشتی ساخت سازمان غذا و دارو مورد بازنگری قرار گرفت و با توجه به آنکه استفاده از روش‌های تولید قراردادی و نام‌های تجاری متعدد سبب بروز تقلبات و تخلفات در این صنعت شده بود محدودیت‌ها از این جهت با همکاری انجمن صنفی مربوطه در نظر گرفته شد.

وی افزود: در ادامه کنترل مستمر و نمونه برداری‌های متعدد از سال گذشته از سطح عرضه به‌عمل آمد که بر اساس نتایج آزمایشات به‌عمل آمده با محصولات و واحدهای تولیدی مختلف برخورد شدیدی نشده است و در حال حاضر برای اجرای این برنامه؛ ۳ خط تولید آبلیمو در کشور به‌دلیل تخلفات متعدد توقیف و از تولید محصول ممانعت شده است.

مدیر کل نظارت و ارزیابی فرآورده‌های خوراکی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو  در پایان عنوان کرد: در تعداد ۵۱ محصول آبلیمو با نام‌های تجاری متفاوت موارد عدم انطباق با ضوابط فنی و بهداشتی سازمان غذا و دارو اثبات شده است که از طریق دانشگاه‌های علوم پزشکی ناظر به این واحدهای تولیدی پرونده تخلفات به مراجع قضایی ارجاع شده است.

حسینی خاطرنشان کرد: در عین حال تعدادی از واحدهای تولید کننده آبلیمو محصولات بسیار با کیفیت و سالم تولید می‌کنند که مصرف آنها مورد تائید سازمان غذا و دارو است که به‌دلیل کیفیت بالا حتی الامکان اعطای نشان ایمنی و سلامت به‌عنوان یکی از نشان‌های عالی حوزه سلامت به آنها وجود دارد.

 

یک نظر

  1. خیلی ممنون از سایت و کانال خوبی که دارین من خیلی چیزا از شما یاد گرفتم خدا خیرتون بده این شاالله.

نظر دهید

تذکر مهم در خصوص درج نظرات:
- حتما نظری مرتبط با موضوع این مطلب درج نمایید. به مطالب غیر مرتبط ترتیب اثر داده نخواهد شد.
- بعد از تایید مدیریت سایت نظر شما، برای عموم قابل نمایش خواهد بود و فقط متن پیام و نام شما، برای عموم نمایش داده می شود **شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد** و محرمانه باقی خواهد ماند.
- برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.
- به نظراتی که شماره همراه کاربر درج شده است با اولویت بالاتر رسیدگی می گردد.
- از درج سوال پزشکی غیر عمومی در بخش نظرات جداً خودداری فرمایید چرا که به این پرسشها پاسخ داده نمی شود.

برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.شماره موبایل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

لطفا جای خالی را با مقدار مناسب پر کنید.حاصل همواره عددی مثبت است. *