پاسخ به شبهات مربوط به مصرف آهن خوراکی - سایت حکیم دکتر روازاده پدر طب ایرانی اسلامی |
آخرین خبرها
خانه / اخبار / پاسخ به شبهات مربوط به مصرف آهن خوراکی
پاسخ به شبهات مربوط به مصرف آهن خوراکی

پاسخ به شبهات مربوط به مصرف آهن خوراکی

حضرت آیت الله تبریزیان در مصاحبه ای که اخیراً داشتند اشاره نمودندکه کانال یا سایت رسمی که تمام مطالب آن را تایید کنند ندارند و این کانال ها و گروه ها را مردم بصورت خود جوش ایجاد می نمایند و البته بسیاری هم با هدف بهره برداری اقتصادی تشکیل می شود ولی برخی هم بدون چشم داشت مادی فعالیت می نمایند. کانال مرکز طب اسلامی که تمام برنامه های ایشان را اطلاع رسانی دقیق می نماید، تنها کانال معتبر طب اسلامی است که با ایشان ارتباط نزدیک دارد. در هیچ یک از پست های این کانال (مرکز طب اسلامی) اشاره ای به موارد وجود اختلافات اساسی بین طب اسلامی و طب ایرانی نمی شود و شائبه اختلاف افکنی در آن مشاهده نمی شود.

طی صحبت تلفنی آقای دکتر روازاده با آیت الله تبریزیان در روز دوشنبه مورخ ۱۳۹۶/۰۳/۰۸ ساعت ۱۰:۱۵ صبح، همان فرمایش قبلی خود را مبنی بر نداشتن سایت، کانال یا گروه تلگرامی رسمی بیان فرموده و اضافه نمودند: که  حتی به مرکز پلیس فتا هم این توضیح را داده ام افرادی که بنام اینجانب در فضای مجازی فعالیت می کنند، مسئولیت مطالبشان با خودشان است.

جناب آقای دکتر روازاده در همین زمینه اضافه نمودند که افرادی دانسته یا ندانسته در حال ایجاد تفرقه بین کسانی هستند که در طب اسلامی ایرانی در حال فعالیت می باشند و باید مراقب تفرقه افکنی های این افراد بود . یکی از این مباحث تفرقه انگیز استفاده از حسوم یا نعل اسب در غذا می باشد…

استفاده از حسوم یا نعل اسب در منابع روایی ما نفی نشده است اما روایاتی بر مذمت آهن وجود دارند که مقداری شک و تردید در استفاده از حسوم یا نعل اسب ایجاد میکنند و موضوع را تامل بر انگیز خواهند کرد. مانند این روایت:رسول الله صلی الله علیه و اله قال: (ما طهرت کف فیها خاتم من حدید) یعنی : دستی که در آن انگشتر آهنی قرار دارد (به خاطر کثیفی بیش از حد آهن)پاک و طاهر نخواهد شد…
روایات شیعه در مقابل روایات قابل تاملی که در مذمت اهن وجود دارند از آهنی بنام آهن صینی یا چینی یاد می کنند که استفاده از این آهن توصیه شده است و منظور آیت ا… تبریزیان نیز همین است که اگر از آهنی در پخت غذا استفاده می شود آهن صینی (چینی) باشد.قابل توجه است که در روایتی وارد شده است که امام محمد تقی علیه السلام از ظرفی که از اهن صینی درست شده بوده برای طبخ غذا استفاده میفرمودند…

آیا با حفظ آیاتی از قرآن کریم می توان مفسر قرآن شد؟

از دوستان مومن و دلسوز خواهشمندیم از دامن زدن به آتش اختلافات بپرهیزند و دشمنان تفرقه افکن هم بدانند که دلسوزان طب اسلامی ایرانی این جریانات را به دقت رصد می کنند.

 

                                          روابط عمومی

                                          احیای سلامت

 

جوابیه

نظر دهید

تذکر مهم در خصوص درج نظرات:
- حتما نظری مرتبط با موضوع این مطلب درج نمایید. به مطالب غیر مرتبط ترتیب اثر داده نخواهد شد.
- بعد از تایید مدیریت سایت نظر شما، برای عموم قابل نمایش خواهد بود و فقط متن پیام و نام شما، برای عموم نمایش داده می شود **شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد** و محرمانه باقی خواهد ماند.
- برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.
- به نظراتی که شماره همراه کاربر درج شده است با اولویت بالاتر رسیدگی می گردد.
- از درج سوال پزشکی غیر عمومی در بخش نظرات جداً خودداری فرمایید چرا که به این پرسشها پاسخ داده نمی شود.

برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.شماره موبایل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

لطفا جای خالی را با مقدار مناسب پر کنید.حاصل همواره عددی مثبت است. *