روغن گل سرخ اسلایدر صفحه اول - سایت حکیم دکتر روازاده پدر طب ایرانی اسلامی |
آخرین خبرها
خانه / اسلایدر صفحه اول / روغن گل سرخ
روغن گل سرخ

روغن گل سرخ

#روغن_گل_سرخ

روغن گل سرخ در مکتب طب ایرانی و نیز در صنایع آرایشی بهداشتی، از جایگاه ویژه ای برخوردار است. به طوری که تنها اسانس مجاز و قابل استفاده در فرآورده های بهداشتی مخصوص نوزادان و کودکان به شمار می آید. خاصیت ضد حساسیتی که در روغن گل سرخ وجود دارد، یکی از امتیازات این محصولات به حساب می آید.

دو روش برای تهیه روغن گل سرخ مطرح شده است

۱⃣ روش سرد:

مقداری گلبرگ های تازه گل سرخ را در ظرف شیشه ای بریزید و روغن کنجد بر آن اضافه کنید و در مقابل آفتاب قراردهید تا گلبرگ ها سفید شود. سپس این مخلوط را با فشار، صاف کنید و گلبرگ های جدیدی به روغن اضافه کنید. عمل صاف کردن و افزودن گلبرگ های گل سرخ، هفت بار باید تکرار شود.

۲⃣روش گرم:

افشرده گل سرخ تازه را با هم وزنش روغن کنجد یا روغن زیتون روی آتش ملایم بجوشانند تا آب گل سرخ تبخیر شود و روغن باقی بماند. آنگاه مخلوط را صاف کنند و در ظرف شیشه ای تمیزی نگهداری کنند.

🥀👈خواص روغن گل سرخ:

این روغن مرکب القوی و مایل به برودت است. اطباء این روغن را در درمان بسیاری از بیماری ها، از جمله در تسکین سردرد، به تنهایی یا مخلوط با سرکه یا گلاب تجویز می کنند. روغن گل سرخ در درمان انواع گوش درد، ورم ها، سوختگی ها، اسهال های مراری، تسکین التهاب معده، زخم ها، جوشش های گرم به کار می رود. همچنین به عنوان دفع کننده ضرر ناشی از خوردن موادی مثل آهک و زرنیخ یا صابون و ذراریح به کار می رود. این روغن در درمان بیماری هایی مثل زونا که دارای مواد خبیثه هستند، کاربرد دارد.

کاربرد دیگر آن در بهداشت دهان و دندان می باشد و برای حفظ و صیانت از خوردگی و شکنندگی دندان ها به کار می رود. این روغن در تسکین درد دندان نیز داروی مؤثری است.

📚منبع : مجموعه مقالات مکتب طب ایرانی، محمد عبادیانی، صفحه ۷۴  

کدمطلب:۹۷۰۹۱۸  ۱۳PC

 

روغن گل سرخ

نظر دهید

تذکر مهم در خصوص درج نظرات:
- حتما نظری مرتبط با موضوع این مطلب درج نمایید. به مطالب غیر مرتبط ترتیب اثر داده نخواهد شد.
- بعد از تایید مدیریت سایت نظر شما، برای عموم قابل نمایش خواهد بود و فقط متن پیام و نام شما، برای عموم نمایش داده می شود **شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد** و محرمانه باقی خواهد ماند.
- برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.
- به نظراتی که شماره همراه کاربر درج شده است با اولویت بالاتر رسیدگی می گردد.
- از درج سوال پزشکی غیر عمومی در بخش نظرات جداً خودداری فرمایید چرا که به این پرسشها پاسخ داده نمی شود.

برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.شماره موبایل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

لطفا جای خالی را با مقدار مناسب پر کنید.حاصل همواره عددی مثبت است. *