"طب اسلامی ایرانی" به‌جای سرکوب علائم بیماری در پی "درمان ریشه‌ای" است اسلایدر صفحه اول - سایت حکیم دکتر روازاده پدر طب ایرانی اسلامی |
آخرین خبرها
خانه / اسلایدر صفحه اول / “طب اسلامی ایرانی” به‌جای سرکوب علائم بیماری در پی “درمان ریشه‌ای” است
“طب اسلامی ایرانی” به‌جای سرکوب علائم بیماری در پی “درمان ریشه‌ای” است

“طب اسلامی ایرانی” به‌جای سرکوب علائم بیماری در پی “درمان ریشه‌ای” است

یک استاد طب اسلامی ایرانی گفت: در طب مدرن پزشک علائم بیمار را ساکت می‌کند در صورتی که در طب سنتی قرار است طبیب از کل به جزء برسد و درمان ریشه‌ای داشته باشد؛ این همان رویکرد اساسی طب سنتی است که قرار است درمان به‌جای درآمد در اولویت قرار داشته باشد.

محمدجواد اسلامی‌پور درباره اهمیت زالو‌درمانی در درمان بیماری‌ها اظهار کرد: زالو‌درمانی جراحی طب سنتی است؛ این روش درمان شبیه فصد است.

وی افزود: البته قرار نیست با هر بیماری که مواجه شدیم، زالودرمانی را برای آن تجویز کنیم، به‌عنوان مثال زمانی که یک بیمار به‌دلیل دل‌درد به پزشک مراجعه می‌کند قرار نیست به‌علت دل‌دردش جراحی شود یا اگر فردی به‌دلیل زانودرد مراجعه می‌کند، مفصل زانویش عوض شود.

درطب اسلامی ایرانی یک قانون اصلی وجود دارد که سبب شده این طب پیشرفت کند و مورد مراجعه قرار گیرد و آن هم تأکید به درمان بیمار به‌جای تسکین درد است؛ به همین دلیل است که بیمار در زمان مراجعه به طبیب سنتی ۴۵ دقیقه تا یک ساعت مورد بررسی قرار می‌گیرد اما اگر همان بیمار به پزشک مدرن مراجعه کند با ۵ دقیقه بررسی، نسخه درمانی دریافت می‌کند.

اسلامی‌پور یادآور شد: در طب مدرن، پزشک علائم بیمار را ساکت می‌کند در صورتی که در طب اسلامی ایرانی قرار است طبیب از کل به جزء برسد و درمان ریشه‌ای داشته باشد؛ این همان رویکرد اساسی طب سنتی است که قرار است درمان به‌جای درآمد در اولویت قرار داشته باشد.

کدمطلب:A98022519

 

نظر دهید

تذکر مهم در خصوص درج نظرات:
- حتما نظری مرتبط با موضوع این مطلب درج نمایید. به مطالب غیر مرتبط ترتیب اثر داده نخواهد شد.
- بعد از تایید مدیریت سایت نظر شما، برای عموم قابل نمایش خواهد بود و فقط متن پیام و نام شما، برای عموم نمایش داده می شود **شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد** و محرمانه باقی خواهد ماند.
- برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.
- به نظراتی که شماره همراه کاربر درج شده است با اولویت بالاتر رسیدگی می گردد.
- از درج سوال پزشکی غیر عمومی در بخش نظرات جداً خودداری فرمایید چرا که به این پرسشها پاسخ داده نمی شود.

برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.شماره موبایل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

لطفا جای خالی را با مقدار مناسب پر کنید.حاصل همواره عددی مثبت است. *