آخرین خبرها
خانه / اسلایدر صفحه اول / نکته های شنیدنی: وراثت عارضی
نکته های شنیدنی: وراثت عارضی

نکته های شنیدنی: وراثت عارضی

? نکته های شنیدنی ?

#وراثت_عارضی

❇️وراثت عارضی به خصوصیاتی گفته می شود که در شرایط خاص و به خصوصی به کودک انتقال پیدا میکند. یعنی درهنگام مقاربت که انعقاد نطفه صورت می گیرد، پدر یا مادر ویا هردو به یک حالت بخصوصی مبتلا شده باشند،مانند مستی، یا تصورات ذهنی که زن وشوهر در هنگام عمل جنسی و تشکیل نطفه داشته باشند و یا همچنین شرایط محیطی که در آن مقاربت صورت می گیرد(مانند رنگ اطلاق،میزان دما،رطوبت، اکسیژن وسایر گازها، عکس ها، تابلوها و صداهای موجود در محیط و غیره) می توانند به کودک منتقل شود.
پس برای فرزند سالم و صالح داشتن، بابستی در هنگام آمیزش جنسی،ت صویر ذهنی کودکی سالم و صالح را ایجاد کرد و در کنار آن سایر مسائلی که گفته می شود،مراعات کرد تا به اهداف ایجاد نسل سالم دست یافت. به همین جهت در دین مقدس اسلام دستور داده شده که زمان و مکان مناسبی برای روابط جنسی انتخاب شود. بهترین زمان یکی دو ساعت قبل از اذان صبح انتخاب شده، در آن زمان اکسیژن فعّال، یونهای مثبت زیاد هستند و مهم تر از همه پرانا یا عامل حیات در آن زمان بیشتر فعّال است. فرد در طول شب خوابیده و خستگی روحی و جسمی از او خارج شده و اکثر سموم بخصوص اسید لاکتیک از بدن دفع شده و بدن کاملاً سرحال است.
روابط جنسی اول شب نکوهید شده است، زیرا در آن زمان فرد خسته از فعالیت جسمانی روزانه است، یون های منفی هوا یک نوع خستگی روانی در فرد ابجاد می کند، اسید لاکتیک و سایر سموم در بدن جمع شده و اکثراً معده پراز غذاست و جریان خون بیشتر در معده است و همه اینها دست به دست هم داده و باعث می شوند که اگر انعقاد نطفه ای صورت گیرد، آن کودک از شادابی کامل برخوردار نباشد.

?منبع: زناشویی، بارداری، تربیت – تالیف:فرض الله قلیزاده، فریبا بیرامی – ، ص۵۵و۵۶.

کدمطلب:‌ ۹۷۰۳۲۲ ۹pc‌ ‌ ‌

خط مشی احیای سلامت در بازنشر مطالب مندرج در دیگر منابع

نکته های شنیدنی: وراثت عارضی

نظر دهید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

لطفا جای خالی را با مقدار مناسب پر کنید. *