چرایی اهمیت معده در درمان اختلالات پوستی - سایت حکیم دکتر روازاده |
آخرین خبرها
خانه / اسلایدر صفحه اول / چرایی اهمیت معده در درمان اختلالات پوستی
چرایی اهمیت معده در درمان اختلالات پوستی
چرایی اهمیت معده در درمان اختلالات پوستی

چرایی اهمیت معده در درمان اختلالات پوستی

به گزارش خبرگزاری تسنیم، لیلا شیربیگی دستیار تخصصی طب سنتی درباره اختلالات پوست اظهار داشت: نخستین قدم در درمان اختلالات پوست و مو از دیدگاه طب سنتی تقویت معده، کبد، قلب و مغز است.

به گفته وی مراحل هضم غذا به چهار مرحله تقسیم می شود: نخستین مرحله هضم در معده صورت می پذیرد که هضم معدی نام دارد که غذا تبدیل به مایعی به نام کشکاب یا کیلوس می شود، این مایع به کبد می رود.

این دستیار تخصصی طب سنتی ادامه داد: هضم بعدی در کبد صورت می پذیرد و کیلوس معدی به کیموس کبدی تبدیل می شود و در این مرحله ۴ خلط دم، صفرا، بلغم و سودا تولید می شود، هضم بعدی هضم عروقی است و در نهایت هضم چهارم هضم بافتی است که نتیجه آن رویش موها، عرق، منی، شیر مادران، ادرار، مدفوع، ترشحات گوش و … است.

وی عنوان کرد: اختلال در هر یک از این مراحل چهارگانه سبب بروز بیماری می شود.

این دستیار تخصصی طب سنتی ادامه داد: معده عضوی مهم در بدن است و اگر معده دچار سوء مزاج شود، هضم اول که در معده صورت می پذیرد، دچار اختلال می شود در نتیجه در روند عملیات هضم اختلال بروز پیدا می کند، در مراحل دیگر هضم چهارگانه اختلال ایجاد می شود و مانع تولید خون صالح می شود.

شیربیگی افزود: سوء مزاج های کبد عامل بروز بسیاری اختلالات پوستی، جوش و آکنه، بدرنگی پوست و … است، همچنین ضعف دِماغ یا مغز موجب بروز انواع بیماری های معده می شود؛ در نتیجه پوست و موی سالم ایجاد نمی شود.

این دستیار تخصصی طب سنتی خاطر نشان کرد: غذای سالم بهترین مسئله در بدن برای تبدیل به عضو سالم است، همچنین کم هزینه، در دسترس و بی خطر است، چنانچه خط اول درمان تیرگی رنگ چهره تغییر آداب غذایی و نحوه صحیح غذا خوردن است.

منبع:  ماهنامه عسل درمانی (مهر و آبان ماه ۹۴) شماره ۱۲ و ۱۳  

نظر دهید

تذکر مهم در خصوص درج نظرات:
- حتما نظری مرتبط با موضوع این مطلب درج نمایید. به مطالب غیر مرتبط ترتیب اثر داده نخواهد شد.
- بعد از تایید مدیریت سایت نظر شما، برای عموم قابل نمایش خواهد بود و فقط متن پیام و نام شما، برای عموم نمایش داده می شود **شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد** و محرمانه باقی خواهد ماند.
- برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.
- به نظراتی که شماره همراه کاربر درج شده است با اولویت بالاتر رسیدگی می گردد.
- از درج سوال پزشکی غیر عمومی در بخش نظرات جداً خودداری فرمایید چرا که به این پرسشها پاسخ داده نمی شود.

برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.شماره موبایل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

لطفا جای خالی را با مقدار مناسب پر کنید.حاصل همواره عددی مثبت است. *