آخرین خبرها
خانه / اسلایدر صفحه اول / نکته های شنیدنی: تغذیه مادر
نکته های شنیدنی: تغذیه مادر

نکته های شنیدنی: تغذیه مادر

? نکته های شنیدنی ?

#تغذیه مادر

❇️جنین در رحم مادر، غذای خود را از بدن مادر تامین می کند و غذاهایی که مادر می خورد، تاثیر مستقیم بر روی جنین می گذارد.

رشد طبیعی جنین در رحم مادر، به شرایط محیط رحم و تغذیه ی کافی مادر بستگی دارد. بنابراین مادران باردار برای این که کودکانشان از سلامت برخوردار باشند، باید در این دوران از تغذیه ی کافی و رژیم غذایی مناسب و حلال استفاده کنند.
مطالعات نشان می دهد که بسیاری از عقب ماندگیهای ذهنی از سوء تغذیه و تغذیه ی نامناسب، در رشد جسمی، مغزی و عصبی جنین نیز عقب افتادگی هایی ایجاد می کند.
در تحقیقاتی دیگر ثابت شده، مادرانی که تغذیه ی مناسبی ندارند، بیشتر با مشکلاتی نظیر کم خونی، مسمومیت حاملگی،سقط جنین، نارس زایی،مرده زایی و زایمانهای طولانی مواجهند و کودک آنان معمولاً کم وزن، با رشد مغزی ناقص بدنیا می آید.
(که معمولاً امواج مغزی ناهنجاری دارند) عدم مقاومت در مقابل بیماری هایی چون برونشیت، ذات الریه و مرگ و میر زیاد در سال اول زندگی چنین کودکانی شایع است.

✳️تغذیه مادر

نه تنها در دوران بارداری، بلکه در دوران قبل از حاملگی به خصوص در دوران بلوغ و حتی تغذیه ی مادران خانمهای باردار نیز در سالم بودن جنین اهمیت دارد.
در تغذیه، بایستی توجه داشت که مواد مورد نیاز بدن (پروتئینها، قندها، چربیها، ویتامین ها، مواد معدنی و آب بدن) را باید از طریق تغذیه ی سالم و مواد طبیعی بدست آورد.

منبع: ?منبع: زناشویی، بارداری، تربیت –  تالیف:فرض الله قلیزاده، فریبا بیرامی – ، ص ۷۹و۸۰.

کدمطلب:۹۷۰۳۲۲ ۲۶pc‌ ‌ ‌

خط مشی احیای سلامت در بازنشر مطالب مندرج در دیگر منابع 

نکته های شنیدنی: تغذیه مادر

نظر دهید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

لطفا جای خالی را با مقدار مناسب پر کنید. *