نکته های شنیدنی: دخانیات و کافئین - سایت حکیم دکتر روازاده |
آخرین خبرها
خانه / اسلایدر صفحه اول / نکته های شنیدنی: دخانیات و کافئین
نکته های شنیدنی: دخانیات و کافئین

نکته های شنیدنی: دخانیات و کافئین

? نکته های شنیدنی ?

#دخانیات_و_کافئین

✅دخانیات یک نوع زهر کشنده ی تدریجی است که متاسفانه دامن بسیاری از مردم جهان را گرفته است.مصرف دخانیات،یک نوع خودکشی است.

مادران بارداری که دخانیات مصرف می کنند،علاوه برخود، به جنین خود نیز آسیب می رسانند.پس می توان گفت که چنین مادرانی قبل از اینکه کودک خود را به دنیا بیاورند،عاق فرزند می شوند و مسلماً چنین مادرانی صلاحیت تعلیم و تربیت کودکانشان را ندارند و مورد غضب الهی قرار می گیرند.

❌مادران سیگاری،جنین خود را در رحم مسموم می کنند.زیرا مشاهده شده است که بعداز سیگار کشیدن مادر،شدّت تپش قلب جنین افزایش پیدا می کند،چون مادران باردار به مراتب به اکسیژن زیاد و هوای آزاد احتیاج دارند،تا در رشدو نمو جنین وقفه ای حاصل نشده ویا در اثر کمبود اکسیژن دچار خفگی مزمن نگردد.واضح است جذب مقادیر قابل توجهی از اکسید و کربن موجود در دود سیگار و ترکیب آن با هموگلوبین خون مادر،به طور محسوسی از میزان عمل اکسیژن گیری جلوگیری کرده و بدن مادر وجنین را باکمبود اکسیژن مواجه می سازد که چون علاوه بر اکسید و کربن،سایر سموم دود سیگار نیز جذب و بدن را مسموم می کنند،مقاومت جنین در برابر خفگی به حداقل مراتب ممکنه ی طبیعی خود تنزل کرده ودر نتیجه موجبات مرگ جنین را فراهم وبه سقط جنین منجر می گردد ویا در اثر مسمومیت تدریجی موجب تولد نوزادان نارس و یا زودرس می گردد.

منبع:?منبع: زناشوئی، بارداری، تربیت – تالیف فرض الله قلیزاده، فریبا بیرامی – ، ص ۱۲۲.

کدمطلب:۹۷۰۳۲۲  ۱۹pc‌ ‌ ‌

خط مشی احیای سلامت در بازنشر مطالب مندرج در دیگر منابع 

نکته های شنیدنی: دخانیات و کافئین

نظر دهید

تذکر مهم در خصوص درج نظرات:
- حتما نظری مرتبط با موضوع این مطلب درج نمایید. به مطالب غیر مرتبط ترتیب اثر داده نخواهد شد.
- بعد از تایید مدیریت سایت نظر شما، برای عموم قابل نمایش خواهد بود و فقط متن پیام و نام شما، برای عموم نمایش داده می شود **شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد** و محرمانه باقی خواهد ماند.
- برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.
- به نظراتی که شماره همراه کاربر درج شده است با اولویت بالاتر رسیدگی می گردد.
- از درج سوال پزشکی غیر عمومی در بخش نظرات جداً خودداری فرمایید چرا که به این پرسشها پاسخ داده نمی شود.

برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.شماره موبایل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

لطفا جای خالی را با مقدار مناسب پر کنید.حاصل همواره عددی مثبت است. *