نکته های شنیدنی: دلک اسلایدر صفحه اول - سایت حکیم دکتر روازاده |
آخرین خبرها
خانه / اسلایدر صفحه اول / نکته های شنیدنی: دلک
نکته های شنیدنی: دلک

نکته های شنیدنی: دلک

#دلک

دلک در حالت کلی عبارتست از اعمال فشار متواتر روی اندام های بدن جهت آزاد کردن انرژی های محبوس در آن اندام و همچنین افزایش جریان خون به سمت اندام تحت ماساژ. دلک جهت برطرف کردن مشکلاتی که به دنبال کاهش جریان خون وانسداد در آن اندام بوجود آمده است کاربرد دارد.هدف  از دلک ، متراکم نمودن اندام های متخلخل، سفت کردن اندام های نرم، تخلخل بخشیدن به اندام های متراکم و نرم کردن اندام های سفت و سخت می باشد.دلک در حقیقت نوعی ورزش است، زیرا باعث رقیق شدن و تحلیل رفتن مواد زاید و جذب خون و مواد مغذی به سوی اندام میشود.همچنین دلک به دلیل سفت و سخت نمودن اعصاب ، عضلات و حذف مواد زاید اندام ، باعث سفت و سخت نمودن اعضاء میشود.در برخی موارد فقط دلک در امر درمان کاربرد دارد و ورزش یا ریاضت تاثیری در درمان ندارد. در صورتی که عضوی دچار خشکی و انجماد شده باشد یا بادی در آن محبوس شده باشد ، بهترین روش درمانی دلک است.در صورتی که مواد زاید غلیظی در عضوی خاص محبوس شده باشد تنها راه تحلیل بردن آن استفاده از دلک آن عضو است.چنانچه اندامی لاغر و نحیف باشد، یا اندام متعاقب بیماری ، عارضه و عدم استفاده طولانی تحلیل یافته باشد، تنها راه درمان برای بازگرداندن حجم از دست رفته آن اندام دلک عضو خاص میباشد.

دلک با افزایش جریان خون اندام، افزایش حرارت اندام، افزایش حرارت عضو وکاهش رطوبت موجود در عضو باعث افزایش تغذیه اندام شده وهمچنین سبب توسعه مجاری اندام، چاقی و کسب حجم لازم خواهدشد.در صورتی که لازم باشد تا مواد از اندام های فوقانی به سوی اندام های تحتانی جذب و کشیده شود و در عین حال بادکش و حجامت در آن نقطه  سخت وغیر ممکن باشد در این صورت دلک تنها راه درمان است.

  📚منبع : اقدامات پزشکی و پرستاری در طب سنتی، جلد اول، دکتر علی اکبر جعفریان، صفحه۱۰۷

کدمطلب:۹۷۰۹۰۱  ۱۹PC

دلک

 

نظر دهید

تذکر مهم در خصوص درج نظرات:
- حتما نظری مرتبط با موضوع این مطلب درج نمایید. به مطالب غیر مرتبط ترتیب اثر داده نخواهد شد.
- بعد از تایید مدیریت سایت نظر شما، برای عموم قابل نمایش خواهد بود و فقط متن پیام و نام شما، برای عموم نمایش داده می شود **شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد** و محرمانه باقی خواهد ماند.
- برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.
- به نظراتی که شماره همراه کاربر درج شده است با اولویت بالاتر رسیدگی می گردد.
- از درج سوال پزشکی غیر عمومی در بخش نظرات جداً خودداری فرمایید چرا که به این پرسشها پاسخ داده نمی شود.

برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.شماره موبایل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

لطفا جای خالی را با مقدار مناسب پر کنید.حاصل همواره عددی مثبت است. *