خواص جو اسلایدر صفحه اول - سایت حکیم دکتر روازاده پدر طب ایرانی اسلامی |
آخرین خبرها
خواص جو

خواص جو

🌾 نکته های شنیدنی 🌾

#جو

️برخی جو را حبشه دانسته که به سایر نقاط رسیده و شش هزار سال قبل در مصر کاشته می شده است. یک دانه جو دیده شده که ۱۲ خوشه و هر خوشه ۱۳۵ دانه داشته و گندم که هر تخم ۳۰۰-۲۵۰ تخم شده است. نوعی از جو وحشی در خاورمیانه است که دارای مقدار زیادی پروتئین می باشد (۳۰ درصد و حال اینکه جو معمولی ۱۹-۱۸ درصد دارد.)

جو برای کم خونی، آنژین، تب، اسهال، درد معده و اختلال های کبدی مصرف می شود و مخمر آبجو درمان کانون های عفونی و چرکی می باشد. در صد گرم جو ۱۰ گرم مواد ازته، ۲ گرم چربی، ۷۰ گرم گلوسید و سلولز و فسفر و کلسیم و آهن و ویتامین B یافت می شود.

✅ برای کم خونی و ورم لوزه یا آنژیت و نرمی استخوان های کودکان و پیران و معالجه اسهال و قولنج و دل درد و بحران های کبدی و بیماری های پوستی و اختلال کلیه ها خوردن جوشانده جو روزانه موثر است (چنانچه دانه جو بجوشد به وسیله ماده صمغی یا موسیلاژی که دارد متورم و لیز می شود.)

سیف تمّار گوید: رفیق حجّ ما در راه مرض برسام (مرضی است بین کبد و معده) گرفت، از امام صادق(ع) پرسیدم؟ فرمود: سویق جو بدهید.

  📚 منبع: دورنمایی از طب اسلامی، آیت الله مصطفی نورانی، ص ۷۴.

کدمطلب:‌۹۷۰۹۲۱  ۵PC

 

خواص جو

نظر دهید

تذکر مهم در خصوص درج نظرات:
- حتما نظری مرتبط با موضوع این مطلب درج نمایید. به مطالب غیر مرتبط ترتیب اثر داده نخواهد شد.
- بعد از تایید مدیریت سایت نظر شما، برای عموم قابل نمایش خواهد بود و فقط متن پیام و نام شما، برای عموم نمایش داده می شود **شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد** و محرمانه باقی خواهد ماند.
- برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.
- به نظراتی که شماره همراه کاربر درج شده است با اولویت بالاتر رسیدگی می گردد.
- از درج سوال پزشکی غیر عمومی در بخش نظرات جداً خودداری فرمایید چرا که به این پرسشها پاسخ داده نمی شود.

برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.شماره موبایل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

لطفا جای خالی را با مقدار مناسب پر کنید.حاصل همواره عددی مثبت است. *