کثرت شهوت

?نکته های شنیدنی?

#کثرت_شهوت

علاج اولا فصد کنند و کاهو و آب غوره و دوغ ترش و انار و نقوع فواکه و خیار و ریباس بخورند، و گاهی به واسطه بثره که در اوعیه منی و مجاری حادث شود و یا حکه که سبب ماده حاده واقع شود، افراطی از شهوت به هم می رسد، علامت آن اینست که هر چند جماع کنند شهوت زیاده شود و بعد از جماع المی احساس شود، علاج آن: شربت عناب و نیلوفر تناول کنند و غذا ماش و برنج و شیره مغز بادام بخورند و تلیین طبیعت کنند به مطبوخ هلیله یا نقوع فواکه با شیر خشت و ترنجبین، و اگر سبب کثرت نفخ باشد، علامت آن شدت نعوظ و تقدم تناول منفخات بود، علاج آن: تناول ادویه باشد که کاسر نفخست و غذا نخود آب با زیره و از بقول و فواکه احتراز کنند.

 


متن روان شده مطلب فوق به شرح ذیل تقدیم علاقمندان می گردد:

فراوانی شهوت

درمان : ابتدا فصد شود سپس از کاهو ،آب غوره ، دوغ ترش، انار ،میوه هاى خیسانده شده در آب ،خیار و ریباس استفاده شود، و گاهی در اثر جوش هایی در ناحیه مجاری منی این فزونى و میل شدید ایجاد می شود و یا خارشی که به دلیل ایجاد خلط گرم روى مى دهد. علامت آن این است که هر چه عمل جنسى صورت مى گیرد باز هم شهوت زیاد تر می شود و بعد از نزدیکی درد احساس می کنند.

درمان آن: شربت عناب و نیلوفر میل کنند و در وعده غذایی ماش و برنج و شیره مغز بادام بخورند و ملین های عادی بخورند با جوشاندن هلیله یا خیساندن میوه در شیرخشت و ترنجبین.

بیشتر بخوانید:  نکته های شنیدنی: اِشکال در اعضای منی

و اگر علت این مسئله زیاد شدن باد و ورم است، از علامت هایش شدت نعوظ و درمانش خوردن چیزهایی است که نفخ را برطرف کند مانند خوردن ادویهف که کم کننده نفخ است و در وعده غذا نخود آب با زیره بخورند و از تناول مواد غذایی مرطوب و میوه ها خودداری کنند.

?حدیقه الطب/ ص 89/ عبدالجواد بن ابوالقاسم اصفهانی

کدمطلب:‌970921  19PC

 


 

کثرت شهوت

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.شماره موبایل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

لطفا جای خالی را با مقدار مناسب پر کنید.حاصل همواره عددی مثبت است. *

دکمه بازگشت به بالا
بستن