آخرین خبرها
کثرت شهوت

کثرت شهوت

🌿نکته های شنیدنی🌿

#کثرت_شهوت

علاج اولا فصد کنند و کاهو و آب غوره و دوغ ترش و انار و نقوع فواکه و خیار و ریباس بخورند، و گاهی به واسطه بثره که در اوعیه منی و مجاری حادث شود و یا حکه که سبب ماده حاده واقع شود، افراطی از شهوت به هم می رسد، علامت آن اینست که هر چند جماع کنند شهوت زیاده شود و بعد از جماع المی احساس شود، علاج آن: شربت عناب و نیلوفر تناول کنند و غذا ماش و برنج و شیره مغز بادام بخورند و تلیین طبیعت کنند به مطبوخ هلیله یا نقوع فواکه با شیر خشت و ترنجبین، و اگر سبب کثرت نفخ باشد، علامت آن شدت نعوظ و تقدم تناول منفخات بود، علاج آن: تناول ادویه باشد که کاسر نفخست و غذا نخود آب با زیره و از بقول و فواکه احتراز کنند.

 

متن روان شده مطلب فوق به شرح ذیل تقدیم علاقمندان می گردد:

فراوانی شهوت

درمان : ابتدا فصد شود سپس از کاهو ،آب غوره ، دوغ ترش، انار ،میوه هاى خیسانده شده در آب ،خیار و ریباس استفاده شود، و گاهی در اثر جوش هایی در ناحیه مجاری منی این فزونى و میل شدید ایجاد می شود و یا خارشی که به دلیل ایجاد خلط گرم روى مى دهد. علامت آن این است که هر چه عمل جنسى صورت مى گیرد باز هم شهوت زیاد تر می شود و بعد از نزدیکی درد احساس می کنند.

درمان آن: شربت عناب و نیلوفر میل کنند و در وعده غذایی ماش و برنج و شیره مغز بادام بخورند و ملین های عادی بخورند با جوشاندن هلیله یا خیساندن میوه در شیرخشت و ترنجبین.

و اگر علت این مسئله زیاد شدن باد و ورم است، از علامت هایش شدت نعوظ و درمانش خوردن چیزهایی است که نفخ را برطرف کند مانند خوردن ادویهف که کم کننده نفخ است و در وعده غذا نخود آب با زیره بخورند و از تناول مواد غذایی مرطوب و میوه ها خودداری کنند.

📚حدیقه الطب/ ص ۸۹/ عبدالجواد بن ابوالقاسم اصفهانی

کدمطلب:‌۹۷۰۹۲۱  ۱۹PC

 

 

کثرت شهوت

نظر دهید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

لطفا جای خالی را با مقدار مناسب پر کنید. *