کثرت شهوت

?نکته های شنیدنی?

#کثرت_شهوت

علاج اولا فصد کنند و کاهو و آب غوره و دوغ ترش و انار و نقوع فواکه و خیار و ریباس بخورند، و گاهی به واسطه بثره که در اوعیه منی و مجاری حادث شود و یا حکه که سبب ماده حاده واقع شود، افراطی از شهوت به هم می رسد، علامت آن اینست که هر چند جماع کنند شهوت زیاده شود و بعد از جماع المی احساس شود، علاج آن: شربت عناب و نیلوفر تناول کنند و غذا ماش و برنج و شیره مغز بادام بخورند و تلیین طبیعت کنند به مطبوخ هلیله یا نقوع فواکه با شیر خشت و ترنجبین، و اگر سبب کثرت نفخ باشد، علامت آن شدت نعوظ و تقدم تناول منفخات بود، علاج آن: تناول ادویه باشد که کاسر نفخست و غذا نخود آب با زیره و از بقول و فواکه احتراز کنند.

 


متن روان شده مطلب فوق به شرح ذیل تقدیم علاقمندان می گردد:

فراوانی شهوت

درمان : ابتدا فصد شود سپس از کاهو ،آب غوره ، دوغ ترش، انار ،ميوه هاى خيسانده شده در آب ،خیار و ریباس استفاده شود، و گاهی در اثر جوش هايي در ناحيه مجاری منی اين فزونى و ميل شديد ایجاد می شود و یا خارشی که به دليل ايجاد خلط گرم روى مى دهد. علامت آن این است که هر چه عمل جنسى صورت مى گيرد باز هم شهوت زیاد تر می شود و بعد از نزدیکی درد احساس می کنند.

درمان آن: شربت عناب و نیلوفر میل کنند و در وعده غذايي ماش و برنج و شیره مغز بادام بخورند و ملین های عادی بخورند با جوشاندن هلیله یا خیساندن میوه در شیرخشت و ترنجبین.

و اگر علت اين مسئله زیاد شدن باد و ورم است، از علامت هايش شدت نعوظ و درمانش خوردن چیزهایی است که نفخ را برطرف کند مانند خوردن ادویهف که کم کننده نفخ است و در وعده غذا نخود آب با زیره بخورند و از تناول مواد غذايي مرطوب و میوه ها خودداری کنند.

?حدیقه الطب/ ص 89/ عبدالجواد بن ابوالقاسم اصفهانی

کدمطلب:‌970921  19PC

 


 

کثرت شهوت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.شماره موبایل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا