تأثیر فلزات سنگین بر باروری

#تأثیر_سموم_کشاورزی_بر_باروری

?فلزات سنگین

نام ماده سرب

مشاغل مرتبط:

باطری سازی، گلوله سازی، جوشکاری

لحیم کاری، چاپخانه، معادن، سرب کاری

ذوب فلزات، صنایع ریخته گری، کابل سازی

? باعث اختلال در سیستم آندوکرین در مردان، سرطان بیضه، کاهش میزان اسپرم، کاهش تحرک اسپرم، عقیمی و در زنان، سرطان سینه، بلوغ زودرس دختران، مرده زایی، افزایش سقط جنین، سقط خود به خودی، زایمان زودرس، کاهش رشد ذهنی طفل، به هم خوردگی نظم قاعدگی و عقیمی را موجب می‌شود.

✅ آهن، روی، کروم، مس، کبالت، نیکل، کادیوم، سرب، آلومینیوم که در مواردی مثل آب شزب موجود می باشد و باعث تأثیر بر سلول ‌ها یا هورمون های جنسی می شود و ناباروری را به همراه دارد.

✅ باریوم

که وابسته به گروه فلزات قلیایی خاکی است، در آلیاژها، رنگ‌ها، صابون‌ها، کاغذها، پلاستیک‌ها، سرامیک، شیشه، به صورت کربنات باریم موجود است.

باریم در حشره کش ها، جونده کش ها، سوخت دیزل، جوشکاری، رژ لب، ظروف سرامیکی صیقلی هم هست که باعث بیماری های قلبی عروقی، انقباض دردناک عضلات صاف احشایی، مسمومیت حاد و مزمن اختلالات معدی، روده ای، قلبی، عروقی، سیستم تنفسی، عصبی و اختلالات اسکلتی و عضلانی می‌شود و سقط جنین و ممانعت از لانه گزینی جنین نیز، از عوارض آن می باشد.

✅ آب ها

آب چاه، باران و رودخانه که در مخازن سیمانی نگهداری شده جهت شرب در برخی مناطق و باعث بروز اختلالات سیتوژنتیک می‌گردد.

?نگاهی نو به سلامت و باروری صفحه 123،124،125  

کدمطلب:970918  7PC

 


تأثیر فلزات سنگین بر باروری

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.شماره موبایل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا