زالو درمانی اسلایدر صفحه اول - سایت حکیم دکتر روازاده |
آخرین خبرها
خانه / اسلایدر صفحه اول / زالو درمانی
زالو درمانی

زالو درمانی

#زالو_درمانی

در موارد طبی گاهی جهت خارج نمودن مواد زاید از عمق بافت نمی توان از روشهای دیگری استفاده کرد لذا اطباء ناچار به درمان از طریق گذاشتن زالو می باشند که در این اقدام از زالو های پرورشی طبی دارای شرایط خاص استفاده می شود.

از لحاظ طبی زالو نباید بیمار باشد و قدرت مکیدن خون را داشته باشد. باید حداقل یک روز قبل زالو انداختن صید شده باشد و سراریز شود تا محتویات داخل بدن خود را استفراغ کند.

سپس در آب تمیز انداخته شود تا زمانی که مورد استفاده قرار گیرد. روزانه باید آب ظرف حوالی زالوها یک یا دو مرتبه تعویض شود.

آب مصرفی نباید حاوی دترژنت، کلر و مواد شیمیایی باشد. همچنین نباید از آب مقطر استفاده کرد.آب محتوای زالو باید خنک باشد زیرا در صورتی که دمای آب بیشتر از پانزده درجه باشد، زالو بی حال شده و به چسبیدن به محل زالو درمانی تمایل نشان نمیدهد.

زالو های تیره رنگ، پر تحرک، ریز و گرسنه زودتر به محل مورد نظر میچسبند.برای نواحی نازک بدن مانند صورت نباید از زالوی درشت استفاده کرد و باید زالوهای مورد استفاده ریز باشند.برای پاک سازی خون از مواد زاید و فضولات بجای حجامت از زالو استفاده میکنند که اکثرا در رفع بیماری های پوستی بهره میبرند.

📚منبع : مراقبت های پزشکی و پرستاری در طب سنتی، جلد اول، دکتر علی اکبر جعفریان، صفحه۵۵

کدمطلب:۹۷۰۹۰۶ ۱PC

 

زالو درمانی

نظر دهید

تذکر مهم در خصوص درج نظرات:
- حتما نظری مرتبط با موضوع این مطلب درج نمایید. به مطالب غیر مرتبط ترتیب اثر داده نخواهد شد.
- بعد از تایید مدیریت سایت نظر شما، برای عموم قابل نمایش خواهد بود و فقط متن پیام و نام شما، برای عموم نمایش داده می شود **شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد** و محرمانه باقی خواهد ماند.
- برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.
- به نظراتی که شماره همراه کاربر درج شده است با اولویت بالاتر رسیدگی می گردد.
- از درج سوال پزشکی غیر عمومی در بخش نظرات جداً خودداری فرمایید چرا که به این پرسشها پاسخ داده نمی شود.

برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.شماره موبایل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

لطفا جای خالی را با مقدار مناسب پر کنید.حاصل همواره عددی مثبت است. *