فواید تغذیه با شیر مادر برای مادران جوان

سیاست تغذیه با شیر مادر، در بیمارستان ها احتمال تغذیه با شیر مادر را در میان مادران جوان افزایش می دهد.

مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های ایالات متحده (CDC)، 1300 مادر جوان را که زایمان سر موعد داشتند و تغذیه با شیر مادر را شروع کرده بودند، مورد مطالعه قرار داد. تقریباً 65% هنوز برای حداقل 4 هفته و 45% تا 8 هفتگی به شیردهی ادامه دادند.

این 5 اقدام بیمارستان با بالاترین میزان شیردهی ارتباط داشت: تشویق به شیردهی در اولین ساعات بعد از زایمان، لزوم رعایت قانون تغذیه انحصاری با شیر مادر، کمک کارکنان برای تشویق مادر در امر تغذیه با شیر مادر بنا به نیاز نوزاد، عدم استفاده از پستانک و عدم استفاده از شیرخشک در کیف هدیه بیمارستان.

تنها 7% از مادران هر 5 مورد از این اقدامات را گزارش کردند. هر چه مواجهه مادران با این اقدامات بیشتر می شد، احتمال ادامه شیردهی در 4 و 8 هفتگی، بیشتر بود. محققان معتقدند با توجه به مزایای مهم تغذیه با شیر مادر برای مادر و کودک و مخصوصاً استعداد مادران جوان به کاهش شیردهی، ارایه اقدامات مبتنی بر شواهد توسط بیمارستان ها با افزایش شیردهی به عنوان بخشی از مراقبت های معمول به همه مادران از جمله مادران نوجوان، از اهمیت بالایی برخوردار است.

MMWR January 22,2016.

 

منبع: نشریه نوین پزشکیشماره 615 1 اسفند 94

نوشته های مشابه

‫۲ دیدگاه ها

 1. سلام
  بر خلاف مطالب فوق، دکتر روازاده در سخنرانیشون گفتن نباید اولین شیر پس از زایمان به نوزاد نوشانده شود. حتی گفتند شیر مادر تا 7روز برای نوزاد سمّ است.

  1. با سلام و احترام
   بله، حداقل سه روز بعد از زایمان شیر مادر قابل استفاده نمی باشد.
   البته متن فوق مربوط به ترویج دادن شیر مادر به نوزادان در ایالات متحده می باشد.
   گروه مدیریت سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.شماره موبایل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا