آخرین خبرها
خانه / اخبار / فواید تغذیه با شیر مادر برای مادران جوان
فواید تغذیه با شیر مادر برای مادران جوان
فواید تغذیه با شیر مادر برای مادران جوان

فواید تغذیه با شیر مادر برای مادران جوان

سیاست تغذیه با شیر مادر، در بیمارستان ها احتمال تغذیه با شیر مادر را در میان مادران جوان افزایش می دهد.

مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های ایالات متحده (CDC)، ۱۳۰۰ مادر جوان را که زایمان سر موعد داشتند و تغذیه با شیر مادر را شروع کرده بودند، مورد مطالعه قرار داد. تقریباً ۶۵% هنوز برای حداقل ۴ هفته و ۴۵% تا ۸ هفتگی به شیردهی ادامه دادند.

این ۵ اقدام بیمارستان با بالاترین میزان شیردهی ارتباط داشت: تشویق به شیردهی در اولین ساعات بعد از زایمان، لزوم رعایت قانون تغذیه انحصاری با شیر مادر، کمک کارکنان برای تشویق مادر در امر تغذیه با شیر مادر بنا به نیاز نوزاد، عدم استفاده از پستانک و عدم استفاده از شیرخشک در کیف هدیه بیمارستان.

تنها ۷% از مادران هر ۵ مورد از این اقدامات را گزارش کردند. هر چه مواجهه مادران با این اقدامات بیشتر می شد، احتمال ادامه شیردهی در ۴ و ۸ هفتگی، بیشتر بود. محققان معتقدند با توجه به مزایای مهم تغذیه با شیر مادر برای مادر و کودک و مخصوصاً استعداد مادران جوان به کاهش شیردهی، ارایه اقدامات مبتنی بر شواهد توسط بیمارستان ها با افزایش شیردهی به عنوان بخشی از مراقبت های معمول به همه مادران از جمله مادران نوجوان، از اهمیت بالایی برخوردار است.

MMWR January 22,2016.

 

منبع: نشریه نوین پزشکیشماره ۶۱۵ ۱ اسفند ۹۴

۲ نظر

 1. سلام
  بر خلاف مطالب فوق، دکتر روازاده در سخنرانیشون گفتن نباید اولین شیر پس از زایمان به نوزاد نوشانده شود. حتی گفتند شیر مادر تا ۷روز برای نوزاد سمّ است.

  • با سلام و احترام
   بله، حداقل سه روز بعد از زایمان شیر مادر قابل استفاده نمی باشد.
   البته متن فوق مربوط به ترویج دادن شیر مادر به نوزادان در ایالات متحده می باشد.
   گروه مدیریت سایت

نظر دهید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

لطفا جای خالی را با مقدار مناسب پر کنید. *