آخرین خبرها
خانه / آیا میدانید که ... / نکته های شنیدنی: سرطان ضررهای اشعه ایکس
نکته های شنیدنی: سرطان ضررهای اشعه ایکس

نکته های شنیدنی: سرطان ضررهای اشعه ایکس

#سرطان_ضررهای اشعه ایکس
مقدمه

🔅 از زمان بسیار قدیم تا کنون، اطبا برای معالجه سرطان دو وسیله در دست داشتند یکی معالجات دارویی و دیگری عمل جراحی، ولی بدون استثنا،کلیه اطبای قدیم و جدید تذکر داده اند که باید هر چه زودتر بیماری سرطان را تشخیص داد تا قابل معالجه باشد و اگر مدتی از شروع مرض بگذرد و تشخیص دیر انجام گیرد و سرطان در بدن منتشر شود(که آن را امروز متاستاز گویند) دیگر قابل علاج نخواهد بود.
ابن سینا در کتاب قانون می نویسد اگر سرطان را زود تشخیص دهند معالجه پذیر است و یا حداقل از سیر آن می توان جلوگیری کرد و سپس اضافه می کند که متاسفانه علایم این بیماری در ابتدای بروز، واضح و مشخص نیست و به این جهت،اکثر اوقات سرطان، موقعی تشخیص داده می شود که معالجه آن یا بسیار دشوار یا غیر قابل علاج است.

❌ ضررهای اشعه ایکس:

📛 در ابتدا که اشعه ایکس متداول شد،به واسطه عدم بی احتیاطی و یا ناآشنایی به خطرات آن،قربانی های زیادی گرفت و از این رو پزشکان فن درباره چگونگی آن مطالعات زیاد، آنچه امروز معلوم شده این است که اشعه ایکس،هم از نظر تجربه روی حیوانات و هم از نظر درمان سرطان ها،در سلول های عادی آشفتگی هایی ایجاد می کند و خطراتی به وجود می آورد.

📛 رادیوم و سایر اجسام رادیو اکتیو که برای معالجه سرطان ها به کار می روند، خود دارای قدرت مولد سرطان بوده و عموما عوارضی در بدن ایجاد می کنند که مهم تر از همه کم خونی است ولی در اغلب موارد این کم خونی بی سر وصدا است و هیچ علامتی آن را آشکار نمی سازد، ولی بعدا که ضعف و تنگی نفس و درد در اعضا ایجاد می کند علایم کم خونی هم مشخص می شود.
مواد رادیو اکتیو که در درمان بعضی بیماری ها متداول شده است، به خوبی می تواند موجد ضایعات سرطانی شوند.این مسله هم به طور تجربی روی حیوانات و هم در مورد انسان به تحقیق پیوسته است.
رادیوم و سایر مواد رادیو اکتیو موجب اختلالات علمی دستگاه نوروگلاندولر(اعصاب و غدد داخلی) و اعضای خون ساز بدن
می شوند.
کم خونی و ضعف اعصاب که از استعمال رادیوم ناشی می شوند، به خوبی این نظریه را تایید
می کند و همیشه در مورد بیمارانی که با رادیوم معالجه می کنند، دیده می شود.

🔊✅ سورنجان مصری متوقف کننده سرطان است و از بزرگ شدن و توسعه غده جلوگیری می کند.
این اکتشاف باعث شد که در تمام کشورهای دنیا به جست و جو و تحقیق پردازند تا شاید برای معالجه سرطان به وسیله گیاهان طبی راهی پیدا کنند. چون اطبای قدیم ایران و یونان انواع
بیماری ها را با گیاهان طبی و سایر عوامل طبیعی معالجه می کردند لذا دانشمندان سرطان شناس دنیا به معالجه بیماری سرطان طبق آنچه که قرن ها به این طرف بر اطبا به تجربه معلوم شده بود مشغول گردیدند و عجیب این جا است که این نوع معالجات قدیمی را در ردیف اول اهمیت قرار داده و بیش از سایر روش های درمانی معمول داشتند و همین مسله دلیل است بر اینکه تا چه اندازه معتقدات آن ها در مورد معالجات جدید و مخصوصا رادیوتراپی و رادیوم تراپی سست شده است.
خلاصه اینکه امروزه انتظار متخصصان سرطان شناس دنیا به یافتن داروی گیاهی برای معالجه سرطان بوده و همه منتظر هستند که از یک نقطه دنیا سر و صدای کشف معالجه قطعی این مرض بلند شود.

منبع: دکتر سید جلال مصطفوی کاشانی،جلد اول، ۲۳۸-۲۴۲-۲۴۶-۲۴۷-۲۵۰-۲۵۱ 

کد مطلب: ۹۶۰۹۱۲ ۴pc

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

لطفا جای خالی را با مقدار مناسب پر کنید. *