مزاج ها و تاثیر آن بر انسان – بخش پنجم

مزاج سرد و خشک( سوداوی)

 هیکل سوداویها حالت مینیاتوری دارد؛ یعنی اغلب افرادی لاغر، با استخوان های نازک و کشیده هستند. رنگ پوست سوداوی ها از سفید تا سبزه تیره متغیر است. موی بدن آنها کم است و موی سر به علت سردی و خشکی، زودتر دچار سفیدی یا حالت گندمگون می شود. نبض آنها تقریباً کند اما سفت و باریک است.

 در لمس، بدنشان سرد و خشک و پوستشان سفت است. حرکاتشان از حالات آرام و کند تا معمولی متغیر است. با احتیاط و دقت صحبت میکنند، در نتیجه کلامشان سریع و بلند نیست. از خشکی بینی شکایت دارند.  زود سیر و به سرعت گرسنه می شوند. قدرت هاضمه بالایی ندارند. از نظر قدرت و میل جنسی در درجه پایین هستند و تمایلشان به رفتار محبت آمیز بیش از آمیزش جنسی است.

 ویژگی های روانی: افراد سوداوی مزاج افرادی خشک، کم معاشرت، تابع مقررات و فنی، دقیق، حسابگر، دوراندیش و اغلب سمج هستند و در صورت خروج از تعادل، توهمات و بدبینی به سراغشان می آید. قدرت حافظه آنها در حد معمول است. اگر نسبت به کسی کینه داشته باشند، از دل بیرون نخواهند کرد. اصرار دارند که هر کاری را به انجام برسانند و جنبه عقلانی امور را بیشتر مورد توجه قرار می دهند. دوستی با سوداوی ها کار ساده ای نیست.

منبع: دوماهنامه گل چین/ مرداد و شهریور ماه ۹۷- سال ۳۳- شماره ۳۱۲

 


خط مشی احیای سلامت در بازنشر مطالب مندرج در دیگر منابع

مزاج ها و تاثیر آن بر انسان - بخش پنجم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.شماره موبایل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا