آخرین خبرها
خانه / اسلایدر صفحه اول / مزاج ها و تاثیر آن بر انسان – بخش سوم
مزاج ها و تاثیر آن بر انسان – بخش سوم

مزاج ها و تاثیر آن بر انسان – بخش سوم

 مزاج گرم و خشک (صفراوی)

 افراد صفراوی لاغر هستند، اما استخوان بندی آنها بزرگ است. موهای پرپشت و سیاه و گاهی  مجعد دارند و به علت حرارت و خشکی زیاد، بیشتر مستعد طاسی سر هستند. سفیدی چشم آنها مایل به زرد و عروق روی دست آنها برجسته است. نبض سریع و قوی دارند.

در هنگام لمس، پوست بدنشان گرم و خشک است. قدرت و سرعت حرکات بدنی آنها بالاست و پیوسته، سریع و بلند صحبت می کنند. خوابشان کم و سبک است. قدرت هاضمه آنها خوب است و معمولاً یبوست دارند. گرما را  تحمل نمی‌کنند، فصل تابستان برایشان غیرقابل تحمل است و بیشتر زمستان را دوست دارند. تمایل به ترشی دارند و از نظر جنسی تمایل بالا اما توان متغیری دارند.

 ویژگی های روانی: اغلب افراد صفراوی، از حافظه و قدرت یادگیری بالایی برخوردارند؛ افرادی بسیار پر جنب و جوش، باهوش و فعال هستند. روابط اجتماعی آنها قوی است. آتشین مزاج، عجول و بی قرارند. خیلی زود عصبی و خشمگین می‌شوند،اما فوراً پشیمان میشوند.

 

اصول مزاج های گرم، یعنی دموی ها و صفراوی ها از لحاظ اعمال بدنی و خصوصیات حیاتی از قدرت بالایی برخوردارند. همچنین گرما موجب افزایش کارکرد اعضای مختلف بدن آنها، از مغز و اعصاب گرفته تا اندام های تناسلی می شود.

منبع: دوماهنامه گل چین/ مرداد و شهریور ماه ۹۷- سال ۳۳- شماره ۳۱۲

 

خط مشی احیای سلامت در بازنشر مطالب مندرج در دیگر منابع 

مزاج ها و تاثیر آن بر انسان - بخش سوم

نظر دهید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

لطفا جای خالی را با مقدار مناسب پر کنید. *